Pár slov úvodem....

   
     Páté kolo soutěže o níž se dočtete níže sice skončila dnem 15.04.2013 a vypsané ceny byli rozeslány na příslušné adresy ovšem vzhledem k velkému zájmu nejen o soutěž jako takovou, ale též o vaše náměty (ukázky) montáží DIN 12V zásuvek na stroj bylo rozhodnuto uspořádat další již ŠESTÉ kolo této soutěže.
     Šesté kolo soutěže - přesněji : šestá samostatná soutěž je vypsána za obdobných podmínek jako v předešlých pěti ročnících. Tyto podmínky zde tedy  vypisovat nebudu neb si je můžete přečíst v pravidlech viz níže.
     Jedinou změnou která byla provedena je, že se zobrazují starší příspěvky (z již ukončených) soutěžních kol. Starší soutěžní příspěvky zde necháváme pro inspiraci k případné montáži dalším motorkářům vlastnících stejný stroj avšak tyto příspěvky z prvního až třetího kola již nelze bodovat - hodnotit. Tyto - dnes již nesoutěžní
   
příspěvky poznáte snadno neboť text je na bílém podkladě, jejich horní rámeček je světle šedý a číslování končí na č.170. Zmýlit se tedy nejde neboť jak bylo již řečeno tyto starší příspěvky systém neumožní bodovat (hodnotit).
   Na daný moment je pro vás prioritní informace, že dnem 10.10.2013 je zahájeno šesté kolo soutěže a tak by jste (pokud se chcete soutěže zúčastnit) již nyní měli "popustit uzdu" své tvořivosti a připravit si DIN 12V montáž která vám bude nejen pomocníkem (viz. níže - informace pod čarou), ale navíc vám může získat hodnotnou cenu.
   V případě jakéhokoli doplňujícího dotazu jsem vám
kdykoli k dispozici.
   S přáním mnoho úspěchů Mirek Severa  
 
 
 

Soutěž o nabíječky

* již po šesté *

aktualizováno 10.10.2013

- KLIKNI -

     V dnešním uspěchaném světě si již mnozí zvykli, že se nechá při pověstném štěstí vyhrát mnohé a to převážně  bez valného přičinění výherce. Mnohdy stačí vyplnit dotazník, být na určité akci x_tým návštěvníkem případně  se pouze zúčastnit hlasování.
     Této dnes - bohužel již běžné praktice se naše soutěž zcela vymyká neboť pro výhru a další hodnotné ceny bude nezbytné přiložit k dílu pověstné zlaté české ruce.
   Zadání soutěže :

montáž DIN 12V zásuvky na motocykl

   Soutěžní pravidla :
1) vlastní - plně funkční osazení DIN 12V zásuvky na
motocykl (tímto se omlouváme majitelům BMV, Triumph a dalším které mají tuto zásuvku již osazenou výrobcem)
2) foto - umístění fota motocyklu (detailu z něhož je patrné umístění DIN zásuvky) do galerie soutěže.
   Bodování zaslaného fota :
   nápaditost, čistotu zpracování jakož i dostupnost po montáži (osazení) budou hodnotit návštěvníci našich stránek přidělováním bodů k zaslané fotografii osazení DIN 12V zásuvky na stroj.
   Pořadí :
   čím více bodů získá zaslaná montáž - tím je úspěšnější avšak pozor !!! Přidělit body můžete jednotlivému soutěžícímu pouze jednou během 24 hodin. Pokud bude adminem soutěže zjištěno podvodné navýšení bodů opakovaným hlasováním ze stejné IP adresy může být tento příspěvek po předchozím varování ze soutěže vyřazen.
- KLIKNI - - KLIKNI - - KLIKNI - - KLIKNI - - KLIKNI -
DIN 12V zásuvka pro venkovní montáž VN 1500 VS 1400 VZ 800 XV 535
Pouze několik málo ukázek umístění DIN 12V zásuvky na konkrétní stroj
   Časový harmonogram a vyhodnocení soutěže :  
   do této soutěže se můžete zapojit již nyní. Ukončena bude 15.04.2014. Fotografie montáží která získají nejlepší hodnocení obdrží věcné ceny viz. úvodní foto - dle umístění, tedy dle získaného bodového hodnocení.

   Vkládání a editování fotek  :

   zapojení se do soutěže není složité - je však nutné dodržet několik logických pravidel.
A) v přednastavené tabulce zvolit styl (supersport, enduro......) a výrobce (Aprilie, Honda, Kawasaki.....) stroje
B) vyplnit povinné údaje v tabulce tedy minimálně ty, které jsou označeny hvězdičkou
C) vložit ze svého PC fotografie, které nesmějí mít větší objem jak 0,5MB (ideální je foto o rozměru 800x600 pixel)
Svůj soutěžní příspěvek můžete po vložení pomocí nápisu upravit (nápis upravit se objeví po vložení v horní liště vašeho příspěvku) dodatečně editovat až do okamžiku kdy zavřete prohlížeč.

   Aktuální stav soutěže a přehled :

Soutěž

   na stránce soutěže se po kliknutí na nápis : nejlépe hodnocené načte celkové pořadí - tedy od nejlépe hodnocené (montáže DIN 12V zásuvky) směrem dolu
   Pokud si budete chtít pro inspiraci udělat výběr montáží příslušného osazení na konkrétní styl a výrobce stroje - pak vám toto systém soutěže rovněž umožní.
   Informace pod čarou :
   to že je nesmírně důležité mít akumulátor v plné kondici je jistě každému jasné ovšem cest jak jej v plné kondici udržet je poměrně hodně. Ideální je podnikat v průběhu roku dlouhé jízdy při nichž je akumulátoru vydaná energie (při
startování, provoz v malých otáčkách .....) zcela doplněna vlastní jízdou. Bohužel takovýchto jízd nebývá v sezoně mnoho a navíc mnozí z nás akumulátor ještě zatěžují dalším odběrem (přídavná světla, budíky, podsvícený motor, podtlakovky ....) takže dříve nebo později je nutné AKU tak jako tak dobít. Jak a proč je nesmírně důležité použít správnou nabíječku máme na našich stránkách (v poměrně obsáhlém článku) podrobně popsáno takže si nyní řekněme jak konkrétně si tuto činnost usnadnit a navíc získat velice snadno dostupný zdroj 12V (pro dobíjení navigace, mobilu, fotoaparátu, videokamery, přenosky ......).

- KLIKNI -

   Vně nebo uvnitř :

foto č.1

   v některých návodech na obsluhu toho či onoho konkrétního stroje naleznete důrazné varování ve kterém je uvedeno zhruba toto : Nedobíjejte akumulátor, je-Ii umístěn v motocyklu, můžete poškodit regulátor nebo usměrňovač. Proč je toto varování v návodu uvedeno? Pouze proto, že se výrobce a potažmo prodejce stroje jistí proti neoprávněným reklamacím. Pokud však postupujete v souladu se všemi zákonitostmi a máte správnou nabíječku (například foto č.1) není nejmenší důvod kvůli běžnému dobíjení akumulátor (mnohdy pracně a složitě) z motocyklu vyjímat.
   Některé možnosti :
   jak konkrétně ale hlavně bezpečně akumulátor dobít pokud je umístěn v motocyklu? Možností se nabízí hned několik. A) pomocí svorek - z hlediska mnohdy minimálního prostoru okolo kontaktů AKU a tím pádem i možnosti nechtěného krátkého spojení je toto řešení většinou méně vhodné. B) pomocí zásuvky - ať již přímo dodávané společně s nabíječkou nebo "podomácku" vyrobené - vzhledem k jednostrannému využití nepraktické C) pomocí universální 12V DIN zásuvky foto č.2 - je ideální řešení
   O universálnosti a velice širokém uplatnění (nejen pro běžný provoz) této zásuvky nemůže být nejmenších pochyb, na daný moment ale bude jistě většinu z vás hlavně zajímat, jak konkrétně tuto zásuvku zapojit, ale též to - jak ji na motocykl funkčně, pevně a bezpečně upevnit.
- KLIKNI - - KLIKNI - - KLIKNI - - KLIKNI -
foto č.2 foto č.3 + 4 foto č.5
   Jak a kde :
  již při volbě vlastního zapojení existuje několik variant. Dali by se však shrnout do dvou všeobecných z nich ani jedna není prioritní a záleží spíše na konkrétním stroji pro kterou variantu se rozhodnete . A) zapojení zásuvky přímo na svorky akumulátoru B) zapojení zásuvky na svorkovnici, nebo do kabelového svazku ......... v místech, která jsou pod
přímím napojením na AKU - tedy takové místo které je "živé" i při vyjmutí klíčku ze zapalování. - KLIKNI -
   Přestože není ani jedno připojení prioritní lze v případě že má stroj "živou" svorkovnici (přímé napojení které je funkční bez klíčku) upřednostněte variantu B) viz. foto č.3 + 4 a to hlavně z toho důvodu, že přeci jenom čas od času děláte na stroji něco, kdy je dobré nebo dokonce žádoucí na AKU odpojit alespoň mínus pól. No a čím více je na vlastní svorce kontaktů tím je samozřejmě tato akce obtížnější.
   Myslím si, že není nikterak nutné zdůrazňovat nutnost vřazení odpovídajícího pojistkového
pouzdra (například viz. foto č.6) do kabeláže mezi DIN 12V zásuvku a akumulátor.

foto č.6

   Pokud jsme se již rozhodli jak DIN 12V zásuvku zapojíme zbývá složitější - vybrat vhodné místo kde bude umístěna. Vámi volené místo pevného uchycení zásuvky by mělo splnit následující požadavky. A) aby bylo snadno přístupné pro připojení DIN 12V zástrčky - viz. foto č.5  B) na zvoleném místě nesmí být zásuvka vystavena (ohrožena) rotujícím částím motocyklu, tepelnému a mechanickému poškození!!!
C) v místě zvažovaného upevnění musíte najít pevný bod jejího uchycení.
   Toto místo bude individuální pro každý model motocyklu a protože se ne nadarmo říká : nemá smysl vymýšlet vymyšlené přicházíme s dnešní soutěží (viz úvodní část tohoto článku) - tedy aby vámi zde zveřejněné upevnění DIN 12V zásuvky mohlo posloužit mnohým majitelům totožného modelu stroje coby inspirace a navíc
můžete za vámi zrealizovaný nápad získat jednu z uvedených cen.

Soutěž

Přejít přímo na stránku :
OptiMate 6 OptiMate 5 OptiMate 4 CAN-bus OptiMate 4 DUAL
OptiMate 6 OptiMate 5 OptiMate 4 CAN-bus OptiMate 4 DUAL
       
OptiMate 2 AccuMate 6 - 12 SAE - doplňky TM - doplňky
OptiMate 2 AccuMate 6-12 SAE - doplňky TM - doplňky
 

e-mail :

mobil : tel., fax a záznam. :

Nahoru

k1400cz 777 81 22 88 381 21 22 88

Vittuální informace
Zpět na sortiment
Soutěž