5 stupňů k optimálnímu výkonu baterie

pro gelové, bezúdržbové a klasické AKU

- KLIKNI -

   Unikátní 5-ti stupňový mikroprocesorem řízený nabíjecí zdroj speciálně navržený pro všechny běžně používané 12V akumulátory s kapacitou 2 až 50 Ah.
   Přednosti:
-  Diagnostika, oživení (pokud byla Vaše baterie hluboce vybita nebo se projevila sulfatace), nabíjení, kontrola a automatická údržba baterie po dlouhé měsíce.
-  Všichni přední výrobci baterií doporučují udržovat baterie plně nabité po dobu, kdy nejsou používány. OptiMate 4 je maximálně bezpečný pro několika měsíční připojení k baterii a její udržování v optimálním stavu a to i v případě, že je stále připojená ve vozidle.
-  Důkladně propočtený nabíjecí algoritmus zabraňuje riziku přebití.
-  Vhodné pro všechny typy nabíjecích elektrolytických baterií : údržbových s plnícími zátkami, bez údržbových "MF", s regulačním ventilem (VRLA) a gelové.

-  Elektronická ochrana před chybou obsluhy. Dioda indikuje špatné připojení (přepólování) k akumulátoru.

-  Není použito vypínače ani pojistky. Vypnutí proběhne automaticky pokud je přerušeno připojení.
-  Varuje pokud připojený spotřebič (jako je alarm, navigace atd.) odebírá nadměrný proud
Popis jednotlivých stupňů:

cena : 1.450,- Kč

1.    Kontrola baterie a její oživení - Proběhne test baterie pro případ hlubokého vybití nebo sulfatace. Pokud je to nutné OptiMate 4 automaticky spustí speciální režim vysokonapěťového oživování s velice nízkým nemněným proudem, umožňujícím do 2 hodin stabilizovat hluboce vybité akumulátory s napětím kolem 2V na článek.

- KLIKNI -

2.    Hlavní stupeň nabíjení - Nabíjí se konstantním proudem 0,8A do okamžiku, kdy je akumulátor zcela nabit.
3.    Stupeň ověřování - 30-ti minutové cykly nabíjení a ověřování garantují, že i maximálně využívané baterie se dostanou do stádia plného nabití. Pokud by to bylo nutné systém by se automaticky vrátil ke stupni hlavního nabíjení. Tyto stupně 2 a 3 se opakují tak dlouho jak bude zapotřebí k dosažení plného nabití baterie.
4.    Test retence napětí - Během 30-ti minut pausy v nabíjení, probíhá monitorování napětí baterie a vyhodnocení zda je baterie schopna udržet adekvátní stupeň nabití.
5.    Údržbový / udržovací stupeň - Bez ohledu na výsledek předchozího testu napětí je použito napětí 13,6V a proud do 200mA pro podporu alarmu ve vozidle a ostatní malé odběry. Test retence napětí (stupeň 4) se opakuje každých 30 minut a střídá se s stupněm 5 tak dlouho dokud je OptiMate 4 připojen k baterii. 
Důležité upozornění :

- KLIKNI -

1) pouze balení označeného českou vlaječkou - tedy námi dodávaného balení (viz. foto vlevo) je dodáváno do oficiální sítě dealerů Belgického výrobce pro českou republiku. Balení která nemají na obalu českou vlaječku byla určena pro jiné teritorium a jejich zakoupením se můžete vystavit nejen problémům s uplatněním případné reklamace.......
2) pouze v takto označeném balení naleznete oficiální - Belgickým výrobcem přiložený český manuál s kompletním popisem jednotlivých stupňů nabíjení nabíječky OptiMate 4 společně s objasněním významů právě svítící diody (informace o právě probíhajícím režimu nabíjení a stavu vašeho akumulátoru)

- KLIKNI -

OptiMate 4 má integrovaný nástěnný držák, je dodáván se zaměnitelnými kablíky propojení, jeden se svěrkami a jeden s ochranou pojistkou a naletovanými očky pro permanentní připojení k akumulátoru.
Volitelné doplňky : výměnné propojení se svěrkami a propojení s ochrannou pojistkou a naletovanými očky, propojení do cigaretové zásuvky nebo propojení do zásuvky DIN 12V (kterou naleznete u cestovních motocyklů BMW & Triumph) a prodlužovací kabel propojení 2m. Podrobnosti viz sekce : doplňky

video - wmv

  - KLIKNI -

6,38 MB

Fakta v závěru :

Dost možná se vám bude zdát informace k OptiMate 4 příliš strohá, ale věřte mi, že kdybych napsal : více jak  1.000.000 prodaných kusů nabíječek řady OptiMate hovoří jasnější řečí nežli dlouhé a pro mnohé nezáživné čtení - byl by to nepopiratelný fakt neboť tyto nabíječky nemají ve své kategorii skutečně konkurenci o čemž mimo jiné svědčí naprostá shoda osmi nejvýznamnějších výrobců motocyklů (Aprilie, BMW, H-D, Honda, Kawasaki, Suzuki, Yamaha, Triumph) kteří se (na rozdíl od pneumatik, olejů, maziv atd.) zcela vzácně shodují ve svém doporučení nabíječky : OptiMate 4

Přejít na stránku :

OptiMate 6 OptiMate 5 OptiMate 4 CAN-bus OptiMate 4 DUAL
OptiMate 6 OptiMate 5 OptiMate 4 CAN-bus OptiMate 4 DUAL
       
OptiMate 2 AccuMate 6 - 12 SAE - doplňky TM - doplňky
OptiMate 2 AccuMate 6-12 SAE - doplňky TM - doplňky

e-mail : mobil : tel., fax a záznam. :
nabijecky@optimate.cz k1400cz 777 81 22 88 381 21 22 88

Vittuální informace
Zpět na sortiment
Nahoru